Volby do Senátu Parlamentu ČR 2014

Česká republika - 2. kolo, konečné výsledky

sečteno 100 % okrsků
volební účast 16,69 %

Získané mandáty

Strana Obhajovala mandátů Získala mandátů Přírůstek/úbytek
ČSSD 19 10 -9
ANO 2011 0 4 4
KDU-ČSL 0 4 4
KDUČSLSZ 0 3 3
ODS+KČ 0 1 1
SLK 0 1 1
STAN 0 1 1
SsČR 0 1 1
SPO 1 1 0
ODS 2 1 -1
KSČM 1 0 -1

Výsledky kandidátů ve všech obvodech

Zvolený senátor Nezvolený kandidát
Brno-město Strana 1. kolo 2. kolo Zdeněk Papoušek Zdeněk Papoušek KDU-ČSL 19,83 % 63,69 % Zvolen ve druhém kole Karel Doležal Karel Doležal ČSSD 17,47 % 36,30 %
Česká Lípa Strana 1. kolo 2. kolo Jiří Vosecký Jiří Vosecký SLK 20,14 % 59,32 % Zvolen ve druhém kole Karel Kapoun Karel Kapoun ČSSD 18,61 % 40,67 %
Děčín Strana 1. kolo 2. kolo Zbyněk Linhart Zbyněk Linhart STAN 33,34 % 71,43 % Zvolen ve druhém kole Jaroslav Sykáček Jaroslav Sykáček ČSSD 16,73 % 28,56 %
Frýdek-Místek Strana 1. kolo 2. kolo Jiří Carbol Jiří Carbol KDU-ČSL 21,94 % 56,01 % Zvolen ve druhém kole Jiří Hájek Jiří Hájek ČSSD 19,62 % 43,98 %
Hradec Králové Strana 1. kolo 2. kolo Jaroslav Malý Jaroslav Malý ČSSD 21,95 % 60,12 % Zvolen ve druhém kole Oldřich Vlasák Oldřich Vlasák ODS 18,91 % 39,87 %
Cheb Strana 1. kolo 2. kolo Miroslav Nenutil Miroslav Nenutil ČSSD 28,41 % 55,35 % Zvolen ve druhém kole Jiří Dufka Jiří Dufka ANO 2011 21,86 % 44,64 %
Karviná Strana 1. kolo 2. kolo Radek Sušil Radek Sušil ČSSD 35,73 % 62,63 % Zvolen ve druhém kole Martin Gebauer Martin Gebauer ANO 2011 21,55 % 37,36 %
Kladno Strana 1. kolo 2. kolo Jiří DIENSTBIER Jiří DIENSTBIER ČSSD 30,63 % 55,40 % Zvolen ve druhém kole Michaela VOJTOVÁ Michaela VOJTOVÁ TOP+STAN 18,73 % 44,59 %
Kolín Strana 1. kolo 2. kolo Emilie Třísková Emilie Třísková ČSSD 26,11 % 56,24 % Zvolen ve druhém kole Milan Rak Milan Rak ODS 18,39 % 43,75 %
Louny Strana 1. kolo 2. kolo Zdeňka Hamousová Zdeňka Hamousová ANO 2011 25,79 % 52,31 % Zvolen ve druhém kole Marcel Chládek Marcel Chládek ČSSD 26,88 % 47,68 %
Olomouc Strana 1. kolo 2. kolo Alena Šromová Alena Šromová KDU-ČSL 25,05 % 53,87 % Zvolen ve druhém kole Jan Zahradníček Jan Zahradníček ANO 2011 25,34 % 46,12 %
Ostrava-město Strana 1. kolo 2. kolo Peter Koliba Peter Koliba ANO 2011 20,04 % 52,93 % Zvolen ve druhém kole Petr Mihálik Petr Mihálik ČSSD 19,81 % 47,06 %
Pelhřimov Strana 1. kolo 2. kolo Milan Štěch Milan Štěch ČSSD 36,29 % 61,70 % Zvolen ve druhém kole Ivo Jahelka Ivo Jahelka TOP+STAN 17,40 % 38,29 %
Plzeň-město Strana 1. kolo 2. kolo Lumír Aschenbrenner Lumír Aschenbrenner ODS+KČ 24,72 % 54,26 % Zvolen ve druhém kole Václav Šimánek Václav Šimánek ČSSD 21,40 % 45,73 %
Praha 1 Strana 1. kolo 2. kolo Václav Hampl Václav Hampl KDUČSLSZ 27,19 % 68,44 % Zvolen ve druhém kole Zdeněk Schwarz Zdeněk Schwarz ODS 20,30 % 31,55 %
Praha 5 Strana 1. kolo 2. kolo Václav Láska Václav Láska KDUČSLSZ 30,01 % 65,08 % Zvolen ve druhém kole Pavel Žáček Pavel Žáček ODS 16,74 % 34,91 %
Praha 9 Strana 1. kolo 2. kolo Zuzana Baudyšová Zuzana Baudyšová ANO 2011 37,02 % 62,53 % Zvolen ve druhém kole Tomáš Kladívko Tomáš Kladívko ODS 16,71 % 37,46 %
Přerov Strana 1. kolo 2. kolo Jitka Seitlová Jitka Seitlová KDUČSLSZ 39,95 % 54,26 % Zvolen ve druhém kole Antonín Prachař Antonín Prachař ANO 2011 30,17 % 45,73 %
Příbram Strana 1. kolo 2. kolo Jiří Burian Jiří Burian ODS 19,36 % 53,46 % Zvolen ve druhém kole Vladimír Danda Vladimír Danda ANO 2011 21,02 % 46,53 %
Rychnov nad Kněžnou Strana 1. kolo 2. kolo Miroslav Antl Miroslav Antl ČSSD 41,12 % 59,76 % Zvolen ve druhém kole Luboš Řehák Luboš Řehák KDU-ČSL 15,92 % 40,23 %
Strakonice Strana 1. kolo 2. kolo Karel Kratochvíle Karel Kratochvíle ČSSD 16,38 % 51,25 % Zvolen ve druhém kole Martin Gregora Martin Gregora TOP+STAN 19,03 % 48,74 %
Trutnov Strana 1. kolo 2. kolo Jiří Hlavatý Jiří Hlavatý ANO 2011 34,39 % 63,94 % Zvolen ve druhém kole Adolf Klepš Adolf Klepš TOP+STAN 21,39 % 36,05 %
Uherské Hradiště Strana 1. kolo 2. kolo Ivo Valenta Ivo Valenta SsČR 31,10 % 54,17 % Zvolen ve druhém kole Pavel Botek Pavel Botek KDU-ČSL 13,29 % 45,82 %
Vyškov Strana 1. kolo 2. kolo Ivo Bárek Ivo Bárek ČSSD 33,72 % 53,22 % Zvolen ve druhém kole Roman Celý Roman Celý KDU-ČSL 22,79 % 46,77 %
Zlín Strana 1. kolo 2. kolo František Čuba František Čuba SPO 23,89 % 54,01 % Zvolen ve druhém kole Alena Gajdůšková Alena Gajdůšková ČSSD 23,68 % 45,98 %
Znojmo Strana 1. kolo 2. kolo Pavel Štohl Pavel Štohl ČSSD 24,72 % 53,87 % Zvolen ve druhém kole Jiří Němec Jiří Němec KDU-ČSL 18,55 % 46,12 %
Žďár nad Sázavou Strana 1. kolo 2. kolo František Bradáč František Bradáč KDU-ČSL 20,70 % 53,22 % Zvolen ve druhém kole Dagmar Zvěřinová Dagmar Zvěřinová ČSSD 27,74 % 46,77 %
Pohled na současný Senát Pohled na současný Senát
Informace o volbách do Senátu

Komerční sdělení