Hlavní obsah

Česká republika zná od 1. dubna novou studentskou miss. Stejně jako v loňském roce slavila vítězství v soutěži Miss Academia ČR studentka Univerzity Karlovy v Praze. V konkurenci 374 vysokoškolaček nejlépe obstála Jana Marečková, jejímž studijním oborem je antropologie.

Studentská miss je letos opět z Univerzity Karlovy

Finále soutěže Miss Academia ČR 2009 proběhlo ve Zlíně za účasti deseti nejlepších dívek. "Každý galavečer má vždy téma. Tím letošním, jež se promítlo do scény, scénáře i celkové atmosféry, byl zločin. Program byl pojat jako detektivní zápletka a obohacen netradičním programem. V něm přítomní a diváci sledující přímý přenos přes internet, zhlédli vystoupení baletky, bojové umění capoeira i světelnou show," uvedla manažerka projektu Eva Bouchalová.

Vítězství v nesnadné konkurenci nakonec vybojovala Jana Marečková, studentka antropologie na Univerzitě Karlově. Pětadvacetiletá vítězka z Prahy oslnila porotu při úvodní choreografii, rozhovoru s moderátorem, promenádě v plavkách i šatech. Výborně však zvládla i novou kreativní disciplínu, ve které musela ztvárnit představy o budoucnosti po absolvování oboru.

"Jsem skutečně překvapená, v podstatě mi to stále nedochází. Titul ale beru také jako závazek, abych teď dobře reprezentovala právě svou školu," uvedla po vyhlášení výsledků nová studentská miss Jana Marečková.

Korunku pro první vicemiss převzala Lucie Hubaczová, studentka podnikových financí na Masarykově univerzitě. Třetí nejúspěšnější účastnicí soutěže byla Kamila Houfová, která studuje český jazyk se zaměřením na vzdělávání na Západočeské univerzitě v Plzni.

Rozhoduje krása i inteligence

O své favoritce hlasovala i veřejnost prostřednictvím internetového hlasování. Největší oblibu si u návštěvníků webových stránek dokázala získat Alena Zdvihalová, studentka marketingových komunikací z Vysoké školy finanční a správní. Patří jí tak titul Miss Academia ČR 2009 On-line.

Do soutěže Miss Academia ČR se letos přihlásilo 374 vysokoškolaček. K tomu, aby se probojovaly až do finále soutěže, musely například překonat nástrahy vědomostně-inteligenčního testu.

Miss Academia ČR je soutěž pořádaná studenty Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně v rámci předmětu Komunikační agentura. Přihlásit do soutěže se mohou všechny studentky prezenční formy studia na vysoké nebo vyšší odborné škole na území České republiky. Letos se konal již 13. ročník soutěže. Pořadatelé soutěže se řídí mottem: "Nehledáme umělé ideály dnešní doby, ale dívku, která ukáže, že ke skutečnému významu slova krása patří hlavně půvab, šarm a inteligence."

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků