Hlavní obsah

Město Plzeň bude v příštím týdnu hostit celostátní kolo Matematické olympiády, na které se představí nejtalentovanější mladí matematici ze základních a středních škol. Vítězství v celostátním kole jim může vynést účast na mezinárodní olympiádě, jejímž pořadatelem budou pro tento rok německé Brémy.

Plzeň se připravuje na Matematickou olympiádu

Matematická olympiáda je ze všech předmětových soutěží konaných v České republice pro žáky základních a středních škol tou vůbec nejstarší. Olympiádu vyhlašuje Jednota českých matematiků a fyziků společně s ministerstvem školství a Matematickým ústavem Akademie věd ČR.

Jedním z hlavních pořadatelů letošního ročníku je i Západočeská univerzita v Plzni. Matematická olympiáda bude probíhat ve dnech od 22. do 27. března. Soutěžit se bude ve dvou základních kategoriích, kterými jsou  teoretická matematika a programování.

Záštitu nad letošním ročníkem Matematické olympiády převzali ministr Ondřej Liška a řada významných osobností Západočeského kraje, mezi nimi hejtmanka Milada Emmerová, primátor Plzně Pavel Rödl, rektor Západočeské univerzity Josef Průša a senátoři Jiří Bis a Miroslav Nenutil.

Plzeňští věří, že se jejich studentům bude na „domácí půdě“ dařit. „Studenti plzeňských škol dosahují pravidelně v této soutěži významných úspěchů, a proto byla pro rok 2009 plzeňská krajská komise MO a plzeňská pobočka JČMF pověřena organizací této prestižní akce. Toho si velmi vážíme a pro úspěch akce jsme udělali maximum. Bez podpory ZČU, města, kraje a dalších oficiálních partnerů a sponzorů bychom se ale neobešli. Všem patří náš velký dík,“ uvedl předseda plzeňské pobočky JČMF Miroslav Lávička.

Více informací o 58. ročníku celostátního kola Matematické olympiády naleznete zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků