Hlavní obsah

Každoročně konané Jaro Evropy letos proběhne ve dnech 25. března - 9. května. Projekt, který nabízí on-line chaty, zprostředkovává návštěvy škol a uskutečňuje široké spektrum různých aktivit, pomáhá mladým lidem vyjadřovat vlastní názory, které se stávají synonymem pro neotřelou demokracii a mladou komunikaci. Novým komunikačním kanálem studentů se stal časopis Jaro Evropy.

Časopis Jaro Evropy chce ukázat Evropu očima studentů

Časopis Jaro Evropy, který vytvářejí studenti pro studenty, je určen mladým novinářům od 10 do 20 let z celé Evropy. Jedná se o ambiciózní experiment spojující studenty různého věku a z různých prostředí, přičemž je cílem ukázat Evropu jejich očima.

Časopis, který se skládá ze sekcí Moje škola, Moje země a Rozhovory, by se měl stát platformou, kde bude možno debatovat o přítomnosti a budoucnosti Evropy se zaměřením na kreativitu a inovace. Jeho redakci vybrali pedagogičtí poradci projektu, kritériem výběru přitom byla dobrá znalost angličtiny a silný zájem o žurnalistiku.

Cílem projektu Jaro Evropy je povzbudit školy, aby si jeden či více dní v kalendáři vyhradily na organizaci akcí, soustřeďujících se na debatu věnovanou evropským tématům, kde je důležitý prvek interakce a aktivní odezvy.

Pro mladé lidi tento projekt znamená příležitost k vyjádření vlastního názoru a prostředek k tomu, aby jejich hlas byl v Evropě slyšet.

Rok 2009 je Evropským rokem kreativity a inovace (EYCI). Jaro Evropy se ve svém sedmém ročníku k tomuto tématu hlásí a má odstartovat zájem a zvýšit povědomost o kreativitě a inovaci ve školách ve všech členských státech EU a za jejími hranicemi s důrazem na místní a národní úroveň.

Více informací o projektu Jaro Evropy naleznete zde, na stránkách lze zvolit čtení v celé řadě jazyků včetně češtiny.

Na časopis se můžete podívat ZDE

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků