Na druhém místě skončila pořadatelská vysoká škola, plzeňská Západočeská univerzita, která tak dosáhla na historicky nejlepší pořadí. Třetí skončili reprezentanti ČVUT. Vloni nejúspěšnější sportovci z Masarykovy univerzity v Brně letos na medailové pozice nedosáhli.

Univerzita Karlova je na Českých akademických hrách historicky nejúspěšnější školou. Z dosavadních osmi ročníků ovládli její sportovci hned pět.

Tři sporty kvůli malému počtu zájemců odpadly

Letos se mělo původně soutežit v celkem 31 sportech. Vzhledem k nedostatečnému počtu přihlášených však pořadatelé museli z nabídky vyškrtnout plážový fotbal, terénní triatlon a inline bruslení. Kromě rozšířených sportů jako je atletika, plavání nebo tenis, byly do programu zařazeny i méně tradiční disciplíny jako třeba kuželky či sportovní lezení. Kromě individuálních disciplín se soupeřilo i v kolektivních sportech, například ve fotbale, házené, basketbalu, ale třeba i frisbee.

20 sportovišť bylo připraveno pro 2497 soutěžících, na které čekalo celkem 474 sad medailí. Do soutěží se studenti mohli přihlásit pouze prostřednictvím vysílající školy či katedry.