Přestože organizace University and Colleges Union je krokem studentů z Manchesteru rozhořčena a jejich záměr označuje za prosté donášení a "špehování", studenti jsou přesvědčeni, že jejich nápad nikomu neubližuje, ale pouze podává vysokoškolákům pomocnou ruku.

Studenty podporuje i profesor Kevin Bonnett, který na univerzitě zodpovídá za studijní záležitosti. "Snažíme se rozvíjet v našich studentech profesionální přístup, jehož součástí je i chození na čas. My bychom jim v tom měli jít svým chováním příkladem", uvedl Bonnett.

V rámci kampaně LATE jsou každý týden zveřejněny informace v počtu kolem dvaceti pozdních příchodů vyučujících. Jejich zpoždění postihuje až 2000 studentů.

Žádný hon na čarodějnice

Nicola Lee, prezidentka studentské unie, nápad obhajuje. "Studentům by mělo být sděleno s předstihem, pokud se jejich přednáška ruší, aby nemuseli zbytečně cestovat do školy nebo si například zbytečně zajišťovat hlídání dětí." Odpůrcům služby LATE vzkazuje, že studenti se nepouštějí do žádného honu na čarodějnice, ale pouze chtějí zajistit, aby výuka probíhala tak, jak má.