Obrázky v internetové aukci jsou připraveny dětmi z dětských domovů speciálně přímo pro tento projekt. Každý, kdo se do dražby zapojí a vydraží některý z obrázků, se může těšit vědomím, že se veškeré takto získané finanční prostředky dostanou v plné výši přímo k dětem. Finanční částky totiž vydražitelé poukazují přímo na bankovní účty dětských domovů, ve kterých děti žijí. Dětské domovy takto získané finance používají výhradně pro potřeby malých autorů obrázků.

Chcete-li se zapojit do aukce, zaregistrujte se na stránkách projektu. Základní vyvolávací cena každého obrázku je stanovena na 300 Kč. Minimální částka, kterou lze přihodit k vyvolávací ceně či v průběhu dražby, je 50 Kč. Maximální částka, kterou můžete jednorázově přihodit, je omezena na 1 000 Kč a každý uživatel může současně dražit maximálně pět obrázků. Podrobnější informace naleznete na výše uvedených stránkách projektu, kde si můžete také prohlédnout galerii obrázků.

Charitativní projekt Vlak štěstí a naděje probíhá za přispění hlavních partnerů, kterými jsou společnosti České dráhy, a.s. a Siemens s.r.o. Projekt vznikl v roce 2005 právě díky iniciativě těchto společností. V tomtéž roce proběhl i první ročník internetové dražby. Pro velký úspěch se projekt, původně zamýšlený jen jako jednorázový, dočkal v letech 2006 až 2009 dalších pokračování. Během dosavadního průběhu projektu se v letech 2005 - 2008 podařilo internetovou dražbou získat pro děti v dětských domovech částku přesahující 715 000 Kč.