Do již třetího ročníku stipendijního programu se mohly mladé badatelky přihlašovat do 31. října. Sekretaritát České komise pro UNESCO do této doby nashromáždil 37 přihlášek. Nejvíce představených projektů bylo z oblasti medicíny.

Letošní věkový průměr žadatelek je 31 let a třetina přihlášek přišla z vědeckých pracovišť v Praze. Mezi dalšími jsou vědkyně například z Ostravy, Brna, z Jižních Čech nebo Olomouce.

Slavnostní večer, na kterém budou vyhlášeny výsledky letošního stipendijního programu, stejně jako vloni proběhne v lednu v sídle Akademie věd. Veřejnost se dozví jména nových laureátek. V uplynulých dvou ročnících na stipendium dosáhlo celkem šest mladých vědkyň z 64 přihlášených. Letos může porota v čele s Helenou Illnerovou rozhodnout o přidělení nejvýše tří stipendií v hodnotě 200 tisíc korun.

Společný stipendijní program společnosti L´Oréal ČR, České komise pro UNESCO a Akademie věd ČR je určen vědkyním, které se podílejí na výzkumu v oblasti živých nebo materiálních věd, splňujícím horní věkovou hranici 35 let.

Více informací naleznete na stránkách www.prozenyvevede.cz