Univerzity byly hodnoceny z pohledu řady parametrů zaměřených na kvalitu výuky a uplatnění absolventů, ale také na výzkum mezinárodní úrovně. Po posouzení těchto kritérií se ČVUT umístilo na 401. a 500. místě bez přesnější konkretizace určení pořadí.

V první pětistovce se kromě ČVUT umístila tradičně také Univerzita Karlova, a to na 261. místě. Stejná statistika obsahovala také specializované hodnocení pouze „technologických“ univerzit, tj. univerzit zaměřujících se pokročilé technologie a techniku. ČVUT se umístilo na 228. místě na světě jako první z českých univerzit, dále se do žebříčku dostala z ČR pouze Univerzita Karlova na 288. místě.

ČVUT je univerzitou s více než třísetletou tradicí v oblasti poskytování technického vzdělání i technologického vývoje a výzkumu. Zejména pracoviště a oblasti, které jsou konkurenceschopné i v mezinárodní konkurenci, jsou velmi znatelně podporovány managementem ČVUT.

ČVUT chce dále pracovat na zlepšování. Byla rozvinuta komunikace se studenty ohledně kvality výuky a od příštího roku bude pečlivě analyzováno uplatnění absolventů po jednom, pěti a deseti letech od získání titulu.

„Výsledky letošního mezinárodního hodnocení pro The Times Higher Education Supplement považujeme za ocenění výborné práce všech pracovníků a studentů ČVUT. Potvrzuje se, že univerzita se může v globální konkurenci srovnávat s kvalitními univerzitami v Evropě a USA. Přesto zatím nemůžeme být plně spokojeni, domníváme se, že místo ČVUT pro nejbližší roky by mělo být někde ve třetí stovce nejlepších univerzit na světě,“ uvedl prorektor ČVUT Jaroslav Kuba.