Hudebních festivalů pod širým nebem je letos jako hub po dešti - každý týden máte možnost vyrazit minimálně na jednu akci, a to zpravidla několikadenní. Téměř každý hudební styl už dnes má „svůj“ festival, v rámci doprovodného programu se mnohdy setkáte i s divadlem, promítáním filmů nebo ukázkou různých netradičních forem sportů (či umění, chcete-li), například s fireshow nebo žonglováním.

Pro každého se tedy něco najde - stačí si sbalit stan, spacák, nějaké ty peníze a v neposlední řadě také vaši studentskou kartu Isic nebo Alive. Ty vám totiž mnohdy umožní dostat se na festival levněji. A i když se vám třeba sleva nezdá nijak ohromující, věřte, že to přesto stojí za to – každá koruna je přeci o prázdninách dobrá.

V následujících dnech se můžete vypravit například na hudební festival Colours of Ostrava, který probíhá od 10. do 13. 7 a kde na kartu dostanete slevu 110 korun, ovšem pouze v předprodeji. Na podmínky slev je obecně radno dát si pozor – na stránkách každého festivalu najdete, za jakých okolností a jak přesně můžete slevu uplatnit.

Pro příznivce rocku je od 10. do 13.7. ve Vizovicích současně přichystán festival Masters of rock. Od 18. do 19.7. se v Moravských Budějovicích koná festival Proti proudu, 19.7 také můžete vyrazit k poděbradskému jezeru na Barvy léta, nebo k řece Otavě na 15. ročník festivalu Šumava Rocks. 25. a 26. 7. pak můžete vyjet na festival Hrachovka, který se uskuteční v Hrachovci u Valašského Meziříčí. Příležitostí je, jak vidno, mnoho, nezbývá tedy než sbalit batoh a vyrazit.