Do programu Erasmus jsou zapojeny vysokoškolské instituce disponující listinou Erasmus University Charter, která je přidělována Evropskou komisí. V současné době tuto listinu mají instituce nacházející ve 30 evropských zemích - právě do těchto zemí tedy lze v rámci Erasmu vycestovat.

Ne všechny instituce jsou však vzájemně propojeny bilaterární smlouvou. Vaše domácí škola tedy nutně nemusí nabízet stáže ve všech zemích, které jsou do programu zapojeny. Většinou se student musí řídit nabídkou jeho domácí katedry, která mu umožňuje studovat na zahraničních institucích, nabízejících výuku korespondující se studentovým domácím oborem.

Následující seznam zemí je zároveň databází zkušeností studentů, kteří již s Erasmem vycestovali – po kliknutí na název země se vám zobrazí stránka se zkušeností studenta z dané země.

Zkušenosti studentů ze zahraničních pobytů
Belgie Bulharsko Česko Dánsko Estonsko Finsko Francie Irsko Island Itálie Kypr Litva Lotyšsko Lucembursko Maďarsko Malta Německo Nizozemsko Norsko Polsko Portugalsko Rakousko Rumunsko Řecko Slovensko Slovinsko Španělsko Švédsko Turecko Velká Británie