Na veletrhu NAFSA bude mít svůj stánek i Komise J. Williama Fulbrighta. Pod jejími křídly se bude prezentovat celkem 14 českých vysokých škol společně s Národní agenturou pro evropské vzdělávací programy.

Veletrh je považován za největší na světě, co se týče zaměření na mezinárodní studijní výměny. Ve Washingtonu letos proběhne od 26. do 30. května 2008.

"Veletrh NAFSA se stal nejdůležitějším globálním setkáním reprezentantů odborů pro zahraniční vztahy vysokých škol, a to nejen z USA. Spojené státy navíc plánují zavedení programu, jehož prostřednictvím by na zahraniční stáže mělo vyjíždět až milion amerických studentů ročně. Chtěli jsme, aby české školy byly u toho,“ uvedl koordinátor "české výpravy" Jakub Tesař.

Američtí studenti budou mít na výběr z několika míst, kam by se mohli vydat za studiem. Kromě největších univerzitních center Prahy a Brna, může Američany nakonec přivítat i Plzeň, Opava, České Budějovice, Olomouc či Ostrava. Právě vysoké školy z těchto měst nabídnou mladým studentům z USA své vzdělávací programy.

Své reprezentanty na český stánek vysílají následující univerzity:

Česká zemědělská univerzita v Praze
České vysoké učení technické v Praze
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Masarykova univerzita
Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně
Palackého univerzita v Olomouci
Slezská univerzita v Opavě
Univerzita Karlova v Praze
University of New York in Prague
Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava
Vysoká škola finanční a správní
Vysoká škole ekonomická
Vysoké učení technické v Brně
Západočeská univerzita v Plzni