Od ledna 2008 pořádá Česká televize ve spolupráci s Centrem moderního vzdělávání novou televizně-internetovou vzdělávací soutěž Případy detektiva Packala, do které se mohou zapojit i vaše děti, nebo jejich škola. Soutěž vysílá Česká televize každou sobotu přibližně od 9:45 na ČT1.  

O čem případy detektiva Packala jsou?

Do soutěže „Případy detektiva Packala“ se může zapojit kdokoliv, kdo splňuje podmínky účasti. Soutěž není klasickou „studiovkou“, ale probíhá tak, že děti přijedou na předem vybrané zajímavé místo, kde se celý díl soutěže bude odehrávat. Vybraná místa jsou často zajímavá svou historií, nebo současností. Děti se o lokacích dozví spoustu zajímavých věcí a podívají se na místa, kam by se normálně nedostaly. 

Jaký další případ budou detektivové spolu s Packalem řešit?

Další díl, který se bude vysílat již tuto sobotu dne 15. 3. 2008, se bude odehrávat v Ořechu u Prahy, kde sídlí automuseum Praga. Museum bylo založeno roku 1957 panem Emilem Příhodou a dosud se chlubí třetí největší soukromou sbírkou na světě. Vyšetřování se zúčastní, jako vždy, dva týmy detektivů, kteří budou soutěžit o to, kdo se dříve dostane k trezoru a rozluští zašifrovaný klíč k jeho otevření. Rozluštit šifru můžete i v našem článku.

Pokud uspějete, neváhejte se zapojit do řešení Případů detektiva Packala, ať už doma u obrazovek, nebo na webových stránkách www.packal.cz, kde naleznete návod jak se probojovat až do televizního vysílání.

Jaké jsou tvé detektivní schopnosti?

Pokuste se rozluštit šifry a úkoly, které mají za úkol vyřešit naši detektivové a zjistěte, jak jste na tom s detektivními vlohy právě vy. Správné vyluštění uvidíte právě v dalším dílu Případů detektiva Packala tuto sobotu.

1. úkol

Šifra:
BVUPNVTFVN QSBHB
Nápověda:  A=B

2. úkol
Pokuste se přijít na to, jaké heslo k trezoru se skrývá za těmito stopami:
OKNO, FLAŠINET, OPONA, DVEŘE, ŠTĚSTÍ.
Nápověda: Slovo společné pro všechna slova