Dívky, které slavily úspěch v předkolech, pobyly ve Zlíně od čtvrtka do neděle.

"V pátek večer, v rámci Reprezentačního plesu Univerzity Tomáše Bati, se finalistky poprvé ocitly v roli modelek, proto bylo potřeba nacvičit choreografii, vyzkoušet oděvy a projít rukama vizážistky," objasnila úvodní program jedna z manažerek projektu, Kateřina Buzková. "Mám raději na nohou tenisky, takže chůze na podpatcích byla novou a poměrně složitější záležitostí. Deseticentimetrové jehly jsou pro mě smrtící zbraň," pousmála se jedna z finalistek Alena Černá.

Dívky však zbylé dva dny rozhodně nezahálely. Na pořadí totiž přišlo fotografovaní a natáčení medailonků, které soutěžící studentky blíže představí. Těšit se tak můžeme jak na klasické portréty, tak na fotografie, které jsou stylizované v tématu finálového večera. Dívky si také vylosovaly čísla, která je budou provázet během celého trvání soutěže.

Čísla finalistek Miss Academia 2008
1. Dominika Hužvárová (Vyšší odborná škola Havířov)
2. Klára Šléglová (Univerzita Karlova v Praze)
3. Lucie Kratochvílová (Vysoká škola umělecko-průmyslová v Praze)
4. Tereza Šimsová (Univerzita Jana Amose Komenského v Praze)
5. Veronika Topičová (Vysoká škola ekonomická v Praze)
6. Eliška Pančošková (Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně)
7. Michaela Macková (Mendlova univerzita v Brně)
8. Martina Jiříčková (Masarykova univerzita)
9. Alena Černá (Masarykova univerzita)
10. Martina Trnková (Univerzita Karlova v Praze)

Jestli si vylosovaly šťastnou číslici, poznají dívky až 30. dubna po skončení finálového večera. Na vítězku čeká nejen korunka, ale také hlavní cena, kterou je půlroční zapůjčení vozu Škoda Superb od generálního partnera soutěže Škoda Auto a.s.

Všechny snímky a medailonky, které během soustředění dívky pořídily, budou samozřejmě k vidění pro širokou veřejnost. Ta bude moci od 17. března 2008 na internetových stránkách www.missacademia.cz hlasovat pro svou favoritku, o které si myslí, že si zaslouží titul MISS ACADEMIA ČR 2008 ON-LINE.

Partnerem rubriky Vzdělávání je společnost Scio, organizátor Národních srovnávacích zkoušek, www.scio.cz.