Barová tanečnice, striptérka, prostitutka nebo gigolo. I těmto povoláním se věnují britští studenti a studentky ve snaze přivydělat si ke studiu. Počet podobných případů dlouhodobě narůstá.

Doporučené články

Vysokoškolačky jsou mezi klienty, kteří vyhledávají sexuální služby, "exkluzivním zbožím". Když jim agentura nabídne dívku, jejíž předností je i inteligence, jsou zákazníci často ochotni sáhnout hlouběji do kapsy.

Během sedmi let narostl počet studentů, kteří se živí svým tělem, o polovinu. Když se v roce 1999 zeptali odborníci z londýnské Kingston University pěti set studentů, jestli znají někoho ze svých kolegů, kdo si přivydělává prostitucí, s kladnou odpovědí se svěřila 4 % respondentů. O sedm let později vzrostl počet stejných odpovědí na 6 %. V aktuálně publikovaném výzkumu navíc 8 % studentů vysokých škol prozradilo, že má do budoucna v plánu vydělávat si sexuálními službami.

Doktor Ronald Roberts, psycholog a autor výzkumu, spojuje tento neblahý trend s nepříznivou sociální situací mladých lidí. "Očekávali jsme, že čísla budou narůstat. S jistotou můžeme říci, že čím více se budou studenti zadlužovat, tím větší počet studentů pronikne do tohoto průmyslu. Od zavedení školného v roce 1998 roste počet studentů věnujících se tomuto řemeslu," řekl k tématu studentů živících se vlastním tělem doktor Roberts.

Raději sex za peníze než brigáda v supermarketu

Jak ovšem ukazují některé případy, ne vždy k prostituci dohání studenty sociální situace. Poskytování sexuálních služeb vnímají mnozí jako pohodlnou a rychlou cestu za vysokým výdělkem.

"Mohla jsem doplňovat regály v supermarketu za pět liber na hodinu. Rozhodla jsem se ale dělat práci, při které si vydělám velké množství peněz během chvíle a která mi tak poskytuje dostatek času, abych mohla řádně plnit školní povinnosti," cituje například deník The Times studentku Catherine.