Jedním z komunitních webů zaměřených na studenty a vzdělávání je www.skolavpohode.cz. Škola v pohodě by mohla ve svém podtitulu nést heslo "Studenti sobě". Uživatelé si zde vyměňují vlastní zkušenosti se studiem, předávají si rady a žádají o pomoc. Do databáze mohou také přidávat refératy, které slouží dalším studentům.

Škola v pohodě nabízí množství referátů ze 17 okruhů, mezi nimiž jsou běžně vyučované předměty na středních školách včetně cizích jazyků. Obsahem jsou referáty přímo od studentů. Máte-li zájem o zveřejnění referátu, jehož jste autorem, můžete ho poslat na email info@skolavpohode.cz. Přestože je vkládání vlastních příspěvků volně přístupné každému, referáty mají zaručenu určitou důvěryhodnost. Procházejí totiž kontrolou redaktorů webu.

U většiny referátů lze nalézt známku redaktora i s hodnotícím komentářem nebo upozorněním na chybu. Příspěvky poté hodnotí i samotní čtenáři. A to známkou od jedničky do pětky, jako ve škole. Vedle referátů obsahuje databáze i čtenářské deníky nebo taháky.

Další částí webu je sekce Poslední pomoc. Nejčastější žádosti o pomoc zde začínají obvykle slovy "potřebuji nutně a hodně rychle pomoc". Což dokládá, že poradna je skutečnou poslední pomocí pro náctileté, kteří se při plnění studijních povinností ocitají v nouzi. Někteří do poradny chodí s dotazem, kde mohou sehnat informace a zdroje pro téma referátu nebo seminární práce. Najdou se ale i tací, kteří za svými vrstevníky přispěchají s prosbou vyřešení úlohy z matematiky nebo fyziky.

Uživatelé mohou k prosbám o pomoc připojit svojí odpověď. Někdo zde zanechá požadovanou odpověď přímo. Pokud uživatel usoudí, že odpověď na určitý problém vyžaduje složitější vysvětlení, zanechá na sebe na webu většinou kontakt, například ICQ číslo nebo email. Výhodou je, že tato poradna funguje zcela bezplatně. Nikdy ovšem není jisté, že zrovna vaší žádosti dokáže někdo z ostatních uživatelů vyhovět.