Základy počítačového programátorství patří k běžné nabídce středních škol. Přímo na oblast počítačových her se ale vzdělávací instituce nezaměřují. V Itálii vznikl na střední škole s názvem ITIS Majorana di Grugliasco první obor, který bude vychovávat specialisty v odvětví vývoje počítačových her a videoher.

"Naše škola nabízí uchazečům příležitost stát se tvůrčími představiteli ve světě videoher a digitální zábavy, místo aby se stali pouhými spotřebiteli těchto produktů," říká jeden z učitelů Dario Zucchini.

Obor na střední škole, který je zakončen státní zkouškou, učí studenty o interaktivní grafice, o aplikacích využívaných tvůrci počítačových her, ale snaží se je upozornit i na mezery a limity v současném vývoji virtuální zábavy. Ve čtvrtém ročníku studia mají studenti příležitost prostřednictvím stáže poznat chod firem zabývajících se vývojem počítačových her.

Italští tvůrci her chtějí konkurovat Američanům a Japoncům

Počítačoví nadšenci založili již vloni v Římě neformální Italskou akademii videoher, kde si předávají zkušenosti tvůrci počítačových her se samotnými hráči. Italové se pokoušejí svojí aktivitou v oblasti vývoje počítačových her konkurovat zemím dominujícím tomuto odvětví, tedy USA a Japonsku.