Thomas Jacob Hilfiger se narodil 24. března 1951 v městečku Elmira ve státě New York v USA do irsko-americké rodiny jako druhý z devíti dětí. Tommyho otec byl klenotník, ze svého syna však chtěli mít rodiče inženýra. Chodil na střední školu v Elmiru, po studiích už ale nepokračoval dál ve vzdělávání, v osmnácti začal pracovat v maloobchodě.

Netrvalo dlouho a Thomas si otevřel vlastní obchod, který nazval The People’s Place. I když byl obchod, kde vyhrával DJ nejnovější hudbu, zaměřen spíše na teenagery, chodili k Hilfigerovi za nákupem lidé různého věku i pohlaví. Přímo z New York City dovezl do svého obchůdku novinku na trhu - zvonové rukávy a zvonové džíny. Prodával rock’n’rollové oděvy s nápisy hudebních skupin Kiss a Aerosmith. V roce 1975 měl řetězec sedmi obchodů, ale kvůli Hilfigerovu flámování všechny zkrachovaly.

Obchod Tommy Hilfiger ve městě módy v Paříži.

Obchod Tommy Hilfiger ve městě módy v Paříži.

FOTO: fotobanka Profimedia

Móda Tommy Hilfiger předvedena v praxi na všech generacích.

Móda Tommy Hilfiger předvedena v praxi na všech generacích.

FOTO: fotobanka Profimedia

Pánská móda značky Tommy Hilfiger.

Pánská móda značky Tommy Hilfiger.

FOTO: fotobanka Profimedia

Světoznámý módní návrhář Tommy Hilfiger s dcerami Elizabeth a Ali.

Světoznámý módní návrhář Thomas Hilfiger s dcerami Elizabeth a Ali.

FOTO: fotobanka Profimedia

V pětadvaceti zamířil Thomas společně se svou přítelkyní Susie do New Yorku, aby se mohl plně věnovat návrhářství. Hilfiger mohl pracovat na pozici asistenta u návrháře Calvina Kleina a Perryho Ellise, možná by to i přijal, ale Thomas měl v hlavě už pár nápadů, jak prorazit na trh módy, a tak nabídku odmítl. Na Manhattanu založil opět The People’s Place.

V roce 1984 se Thomas se Susie vzali, na líbánky odjeli do Indie, kde navrhl kolekci pro jednu z místních oděvních továren. Hilfigerova práce se zalíbila indickému textilnímu magnátovi Mohanu Murjaniovi, který vlastnil licenci na džíny od Glorie Vanderbiltové. Murjani chtěl tyto džíny oživit, dát jim mladší vzhled, proto si vybral Hilfigera.

Oslava k 25. výročí značky Tommy Hilfiger v Metropolitní opeře v New Yorku.

Oslava k 25. výročí módní značky v Metropolitní opeře v New Yorku.

FOTO: fotobanka Profimedia

Dámská móda značky Tommy Hilfiger.

Dámská móda značky Tommy Hilfiger.

FOTO: fotobanka Profimedia

Týden módy v New Yorku v únoru 2011, kolekce Tommyho Hilfigera.

Týden módy v New Yorku v únoru 2011, kolekce Tommy Hilfiger.

FOTO: fotobanka Profimedia

Tommy Hilfiger na týdnu módy v New Yorku 2011.

Thomas Hilfiger na týdnu módy v New Yorku 2011.

FOTO: fotobanka Profimedia

Roku 1985 přejmenoval svou společnost na Tommy Hilfiger Corporation. Firma začala vzkvétat. Hilfiger se zaměřil na pánské a sportovní oblečení, postupně přidal i dámské oblečení, dětské oblečení, obuv, parfémy, doplňky, dokonce i bytové doplňky. Hilfiger je znám svým ležérním přístupem k módě, což je poznat už z jeho přejmenování na Tommy z Thomase.

Hilfiger prohlásil, že on, Perry Ellie, Ralph Lauren a Calvin Klein jsou čtyři velcí američtí návrháři pánského oblečení. I když je toto prohlášení předčasné, není daleko od pravdy. Thomas Hilfiger byl roku 1995 jmenován Pánským návrhářem roku. Pro letošní rok 2011 se rozhodl opět spolupracovat s hudebními hvězdami a zvažuje vytvořit novou kolekci se zpěvačkou Lady Gaga nebo skupinou Rolling Stones.