Telimco baterie, přijímač, bateriový provoz za 8,50 dolarů. I tak nějak mohl vypadat první inzerát na rádio. Tento krátký inzerát se objevil ve vědeckém časopise už 25. listopadu 1905. Ale sám časopis zapomněl, že něco takového inzeroval, a tak jako první reklamu prodeje datuje k 13. lednu, kdy byl tento inzerát obohacen ještě o podrobný obrázek daného vynálezu.

Někteří lidé nevěřili, že se takové zařízení může prodávat tak levně, proto byla k případu přivolána newyorská policie. Policejní důstojník byl vyslán přístroj koupit, aby se mohli ujistit, že reklama není žádný podvod. Lidé se mohli uklidnit, inzerát nelhal. Společnost, která nový rozhlasový elektro vysílací-přijímací balíček nazvaný Telimco Wireless Telegraph prodávala, garantovala, že rádio má dosah až jednu míli.

Hugo jako elektro-podnikatel

Roku 1908 Gernsback založil časopis Moderní elektronika a o rok později Bezdrátové sdružení Ameriky, které mělo ještě téhož roku přes 10 tisíc členů. V roce 1912 to už bylo neuvěřitelných 400 tisíc lidí, kteří byli připojeni k amatérskému rozhlasu v USA.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

FOTO: fotobanka Profimedia

Hugo Gernsback v roce 1925 založil rozhlasovou stanici WRNY. Vysílala z 18. patra v hotelu Roosevelt v New Yorku a byla zapojená do prvního televizního vysílání. Jeho podnikatelská činnost v elektronickém průmyslu se tedy vyplatila. Dále se podílel na bezdrátovém rádio-spojení Spojených států amerických s Evropou.

O elektronice napsal Hugo Gernsback řadu knih a článků. Mezi ty nejznámější se řadí Vědy a vynálezy, Rozhlas a televize, Radioelektronika a Průvodce pro posluchače rádia.