Hlavní obsah

Výzkumníci a vývojáři ČVUT využijí nový vědeckotechnický park v Roztokách

V Roztokách u Prahy ve čtvrtek otevřou nový vědeckotechnický park. Hlavním partnerem projektu je České vysoké učení technické v Praze (ČVUT). Celkové náklady dosáhly téměř půl miliardy korun.

Výzkumníci a vývojáři ČVUT využijí nový vědeckotechnický park v Roztokách

Nové středisko výzkumu a vývoje budou využívat především firmy z oblasti automobilového průmyslu a výzkumníci a vývojáři ze strojní fakulty ČVUT. Projekt spolufinancuje Czechinvest a Komerční banka.

Iniciátorem vzniku Vědeckotechnického parku Roztoky je společnost Trigema. Park bude mít celkovou užitnou plochu 4200 metrů čtverečních. Ve spolupráci s ČVUT a s podnikatelským sektorem se bude zabývat výzkumem a vývojem spalovacích motorů pro automobily, motorů s alternativními pohony i konstrukcí vozidlových převodovek.

„Technologická zařízení ČVUT ve VTP Roztoky, pořízená s pomocí dotace z operačního programu VaVpI (Výzkum a vývoj pro inovace) budou mít hodnotu 196 miliónů Kč,“ doplnil Bohumil Mareš ze strojní fakulty ČVUT.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků