Hlavní obsah

Školáci dostali nezvyklý úkol: zmapovat hnízda ohrožené kavky obecné

„Kavka ve městě“ se jmenuje vzdělávací projekt, jehož cílem je zmapovat hnízdní lokality ohroženého ptačího druhu - kavky obecné - v Praze a dalších městech Středočeského kraje. Projekt připravilo občanské sdružení Ornita ve spolupráci s Poštovní spořitelnou.

Školáci dostali nezvyklý úkol: zmapovat hnízda ohrožené kavky obecné

Do projektu se zapojilo 24 základních a středních škol, jejichž žáci aktivně vyhledávají, sledují a shromažďují konkrétní data o obsazených hnízdních lokalitách kavky obecné. Do pozorování se zapojí i ornitologové a široká veřejnost. Získané výsledky budou předány odborníkům z České společnosti ornitologické a Agentuře ochrany přírody a krajiny ČR, kteří je využijí k záchraně tohoto ohroženého druhu.

Projekt Kavka ve městě k tomu navíc nabízí základním školám využití odborných poznatků v environmentálním vzdělávání, a to poutavou a hravou formou napříč jednotlivými vyučovacími předměty.

Informace o celém projektu shrnuje výstava Kavka ve městě, která začala tento týden v Národním muzeu. Ta představuje také nejlepší soutěžní fotografické a výtvarné práce dětí k projektu. Vítězům mediální kategorie předá hlavní cenu zástupce Poštovní spořitelny na slavnostním ceremoniálu dne 18.10.2010. Výstavu v prostorách Národního muzea bude možné navštívit do 9.1.2011.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků