Z lunárního regolitu, horninového povrchu, lze podle expertů extrahovat vodu a kyslík, což umožňuje uvažovat o nezávislé přítomnosti lidí na Měsíci. Díky tomu by tam také bylo možné vyrábět palivo potřebné pro vesmírné výpravy na větší vzdálenosti.

Spolupráce s dalšími společnostmi

Firma ArianeGroup, společný podnik Airbusu a francouzské skupiny Safran, rovněž uvedla, že k realizaci kontraktu už spojila síly s několika evropskými společnostmi, které by se postaraly o zajištění různých aspektů mise – o přistávací modul, zařízení pro práci na Měsíci, spojení a další související služby.

„Toto stoprocentně evropské inovativní konsorcium by tak mohlo poskytnout služby pro realizaci celé mise,” tvrdí společnost, která je známá svými nosnými raketami Ariane, jež dopravují družice na oběžnou dráhu.

Toto konsorcium by podle ní mělo být schopné zajistit celou přepravu potřebného nákladu od startu ze Země až po přistání na Měsíci, stejně tak veškerou komunikaci.

ČTĚTE TAKÉ:
Bavlna na Měsíci? Na odvrácené straně už Číňanům klíčí první výhonky
Vyklíčená rostlina na Měsíci nepřežila noc

Projekt přichází nedlouho poté, co se Číňanům jako prvním povedlo úspěšně umístit svou sondu na odvrácenou stranu Měsíce. [celá zpráva]