Události se zúčastní přes 3000 studentů z celé Evropy, chybět nebudou ani dva české týmy, z Plzně a Ostravy. První je složený ze studentů Katedry konstruování strojů Západočeské univerzity v Plzni. Druhý tvoří česko-slovenský tým složený ze zástupců Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB – Technické univerzity Ostrava a slovenských kolegů ze Strojnické fakulty Technické univerzity v Košicích, se kterými na vozidle spolupracují.

Závod se letos bude vůbec poprvé konat na městském okruhu a veřejnost tak bude mít možnost sledovat závod v ulicích města z bezprostřední blízkosti a zároveň zde studenti uplatní své znalosti o nízké spotřebě paliva na veřejných komunikacích.

Přesunutí na městský okruh má zvýšit standard pro nadcházející ročníky. Na trati je pět pravoúhlých zatáček, a proto se budou muset letos všichni spolehnout i na své řidičské schopnosti – brzdění, akcelerace a projíždění zatáčkami bude totiž tvořit až 50 % celkového výsledku. Jízda v ulicích ukáže především praktickou využitelnost pro mobilitu a energetickou účinnost budoucnosti.