Vědci u některých záběrů použili barevné filtry, které u fotografií způsobily posun barevného spektra. Snímky pak někdy působí, jako by pocházely z fantaskního světa pohádek.

Z ledovce Susitna na Aljašce vytéká stejnojmenná řeka, jež na své cestě způsobuje rozsáhlou erozi ledu. Ten na sebe při rozpadu nabalí prach a zeminu, která jej poté zbarví do pozoruhodných odstínů. Zde však filtry barvy zkreslily.

Z ledovce Susitna na Aljašce vytéká stejnojmenná řeka, jež na své cestě způsobuje rozsáhlou erozi ledu. Ten na sebe při rozpadu nabalí prach a zeminu, která jej poté zbarví do pozoruhodných odstínů. Zde však filtry barvy zkreslily.

FOTO: NASA

Jezero Dagze se v Tibetu rozkládá na ploše 260 kilometrů čtverečních. V daleké minulosti byla celá oblast zavodněna mnohem více, klimatické změny však vyústily k tomu, že dnes je tato krajina poměrně suchá.

Jezero Dagze se v Tibetu rozkládá na ploše 260 kilometrů čtverečních. V daleké minulosti byla celá oblast zavodněna mnohem více, klimatické změny však vyústily k tomu, že dnes je tato krajina poměrně suchá.

FOTO: NASA

Pohoří Ťan-šan, v překladu také Nebeské hory, je pohoří ve střední Asii, jež se táhne do vzdálenosti 2500 kilometrů.

Pohoří Ťan-šan, v překladu také Nebeské hory, je pohoří ve střední Asii, jenž se táhne do vzdálenosti 2500 kilometrů.

FOTO: NASA

Delta řeky Leny na Sibiři. Lena patří se svou délkou 4480 kilometrů mezi ruské veletoky. Její název znamená velká řeka a vtéká do Severního ledového oceánu.

Delta řeky Leny na Sibiři. Lena patří se svou délkou 4480 kilometrů mezi ruské veletoky. Její název znamená velká řeka a vtéká do Severního ledového oceánu.

FOTO: NASA

Delta Nilu v noci. Světla ukazují hustou osídlenost oblasti. Dále od delty, jíž se Nil vlévá do Středozemního moře, je lidská populace již slabší.

Delta Nilu v noci. Světla ukazují hustou osídlenost oblasti. Dále od delty, jíž se Nil vlévá do Středozemního moře, je lidská populace již slabší.

FOTO: NASA

Údolí McMurdo na Antarktidě je jedním z míst věčného ledu, které zůstává bez jakékoli pokrývky. Hory, které se z údolí zvedají, jsou totiž příliš vysoké.

FOTO: NASA