„Je to jedna z možností, jak žákům základních škol a také jejich rodičům ukázat naši školu zblízka,“ vysvětluje ředitelka Katarína Vrablová. „Návštěvníci našeho webu se tak například seznámí s úrovní našich moderních učeben. Disponujeme padesáti výkonnými počítači, které studenti využívají zejména při hodinách účetnictví, výpočetní techniky apod. Přístroje jsou rovněž instalovány na školních chodbách, kde posluchači pracují ve svém volném čase,“ dodává Vrablová.

Jeden z videospotů jeho tvůrci moderují přímo v anglickém jazyce. Školní kamera totiž zavítala do učebny, kde angličtinu vyučuje třiadvacetiletá Elsie Zhang ze Šanghaje. Jaké má dojmy ze své pedagogické činnosti v malém moravském městečku a co říká na znalosti angličtiny svých svěřenců? Na to se jí zeptal student třetího ročníku Jakub David, jeden z nejlepších angličtinářů ve škole. Jeho spolužáci se zase před kamerou podělili o své poznatky z těchto netradičních hodin cizího jazyka. Nezapomněli přitom podotknout, že všichni studenti, kteří letos absolvovali generální maturitu, v ní uspěli.

Série spotů, které najdete zde, je načasována i jako pozvánka na den otevřených dveří, který se ve škole uskuteční ve středu 12. ledna 2011.