Chystá rovněž vzdělávání související s integrací žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a v září spustilo za podpory ministerstva školství zmíněné kurzy pro učitelky mateřských škol.

„Jedná se o projekt, s nímž jsme uspěli v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, jehož granty jsou financovány z Evropského sociálního fondu s názvem Vzdělávání pedagogických pracovníků v mateřských školách. Rozdělili jsme je do dvou skupin. První se soustřeďuje na zdravý životní styl a druhá směřuje ke zlepšení práce s individualitou dítěte a zaměřuje se hlavně na integraci dětí se zdravotním postižením do běžné školy,“ informoval Právo Martin Ježek z OS Trianon.

Připomněl, že sdružení s prvními kurzy začalo už v září v Českých Budějovicích, Táboře a následně v Praze a Plzni. V lednu příštího roku budou zajímavé workshopy pokračovat ve Strakonicích a Kladně.

„Snažili jsme se oslovit co největší počet mateřských škol, ale ze zkušenosti víme, že se ne ke všem informace o akreditovaném doplňkovém vzdělání dostala. Rádi proto zapojíme do projektu i ty, kteří se o něm dozvěděli až nyní,“ zdůraznil Ježek.