„ISIC Scholar je mezinárodně uznávaný identifikační průkaz pro studenty základních škol plně uznávaný také Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR,“ vysvětluje šéf ISIC pro Českou republiku Tomáš Vyskočil. Žáci základních škol tak podle něj mají poprvé možnost plně využít i studentských výhod, které mohli dosud prostřednictvím karet ISIC, IYTC, ITIC čerpat jen středoškoláci a studenti vysokých škol.

Karta ISIC Scholar byla dosud vydávána pouze prostřednictvím Poštovní spořitelny, která ji dávala ve spolupráci s GTS Alive zdarma jako benefit svým nejmladším klientům z řad žáku ZŠ. Po zavedení do běžného prodeje a zejména pak prodeje ve spolupráci se školami se očekávají prodeje srovnatelné s prodeji karet ISIC studentům středních škol, tedy v desítkách tisíc ročně.

„V plánu pro nadcházející měsíce je příprava kombinované čipové karty pro zavádění do základních škol po vzoru škol středních a vysokých. Na ZŠ pravděpodobně bude ze začátku využitelnost karet nižší než na vyšších typech škol, s postupným zaváděním elektronických stravovacích a vstupních systémů si však karty v blízké době bezesporu najdou hojné využití,“ je přesvědčen...

Žákům ZŠ se tak podle něj konečně dostane do ruky věrohodný osobní identifikační průkaz, jehož prostřednictvím budou moci prokazovat svůj, popřípadě příslušnost ke své škole.

Bližší informace najdete zdezde, nebo osobně v nově otevřeném informačním středisku ISIC point.