V úterý 21. září dopoledne bude patřit Divadlo Bez zábradlí dětem, které žijí v Klokáncích nebo v nich našly dočasné útočiště a dnes již vyrůstají v pěstounských rodinách. V hledišti jich usedne na 300 a společně shlédnou divadelní revue Páté přes deváté.

Pozvání „Klokáňat“ do divadla je dárkem Magistrátu hlavního města Prahy k 20. výročí vzniku Fondu ohrožených dětí (FOD) a 10. výročí vzniku prvního azylového zařízení FOD Klokánek. Tato zařízení jsou určena pro děti, které se ocitly v těžké životní situaci, kdy jejich rodinné zázemí selhalo.

„S Fondem ohrožených dětí spolupracujeme dlouhodobě, a tak jsme se rozhodli, že tato výročí oslavíme s Klokáňáty pozváním do velkého divadla, kde mnohé z dětí určitě budou poprvé,“ říká předseda kontrolního výboru zastupitelstva hl. m. Prahy František Hoffman. „Věříme, že se jim představení bude líbit, máme pro ně připraveny i malé dárky,“ dodává.

Děti se na představení nesmírně těší, zejména pak ty, kterým ještě nikdo nikdy lístek do divadla nekoupil. Je to i případ desetiletého Lukáše. Ten se svojí roční sestrou našel útočiště v jednom z pražských Klokánků o letošních letních prázdninách na základě předběžného opatření soudu. Z nevlídného zanedbaného domova si s sebou přinesl tělo plné modřin. Oba sourozenci sdílejí v Klokánku společný pokoj a jsou spokojení a šťastní. Sestřička, o kterou se musel Lukáš doma často postarat, je sice na divadlo ještě moc malá, bráška jí o něm ale bude určitě vyprávět.