„Jsme rádi, že se podařilo uspořádat výstavu Ethnosvět právě v Portheimce,“ říká místostarosta Michal Šesták, který společně s autorem výstavu zahájí. „Svět cizokrajných kultur a dalekých zemí je návštěvnicky velmi atraktivní a jméno Milana Mošny nabízí nevšední umělecký zážitek,“ dodává.

Snímky dokumentují stálý zájem Milana Mošny o různorodost všemožných kultur ze všech koutů světa, které se promítají do tváří lidí ve všedních i nevšedních situacích.
Jedná se o záznam několika návštěv světově uznávaného World Travel Marketu v Londýně, největšího a nejprestižnějšího veletrhu cestovního ruchu.

Milan Mošna se narodil v Praze na štědrý den roku 1975. Fotografování do jeho života vstoupilo teprve před několika lety. O to silnější bylo jeho přesvědčení dělat fotografie tak, aby zachytily nezaměnitelný okamžik trvající mnohdy jen několik málo vteřin. Tvrdí o sobě, že z něj nikdy nebude univerzální fotograf. Lákají ho lidé v pohybu, lidé, kteří se projevují ve své národní identitě.

V loňském roce na sebe upozornil výstavou, která se konala v prostorách Akademie věd České republiky pod lapidárním názvem „Barack Obama v Praze“. Další výstavu měl Mošna krátce na to v Presscentru Syndikátu novinářů České republiky na pražském Senovážném náměstí, v současnosti dokončuje projekt o tvářích české a světové nejen populární hudby, který bude vystavovat v prostorách Jazzové sekce.