Důsledně řeší tuto zdánlivou drobnost radnice Městské části Praha 1. Na toalety na některých dětských hřištích již umístila i přebalovací pulty pro rodiče s malými dětmi. „Nyní se je chystáme označit piktogramem, aby o nich maminky věděly,“ prozradila jeden ze svých mnoha plánů, jak usnadnit život rodičům s malými dětmi, Hana Dvořáková, zastupitelka první městské části a sama maminka 16 měsíční dcerky.

„Také bych na dětská hřiště v majetku Prahy 1 ráda nechala umístit cedule se zákazem kouření, v provozním řádu se tento zákaz lehce přehlédne.Teenageři posedávající na lavičkách hřišť a kouřící jednu cigaretu za druhou nejsou zrovna něčím, co lidi s dětmi na hřiště přivábí,“ upozorňuje Dvořáková.

I na samotné radnici se ještě dá spousta věcí vylepšit a usnadnit pohyb maminek s malými dětmi. „Dole v informačním centru bych ráda zřídila malý dětský koutek. Náklady by zajisté nebyly nijak závratné a maminkám, čekajícím třeba na ověření podpisu, by určitě přišlo vhod, kdyby tam na chvilku mohly své ratolesti zabavit,“ plánuje Dvořáková.

„Možná by se dala najít jedna místnost v budově, kde by mohl být umístěn přebalovací pult a zároveň by zde matky své děti mohly v klidu nakojit,“ představuje zastupitelka svou vizi „Baby Friendly“.