Projekt nazvaný Zahrada se uskutečnil za finančního přispění pražského magistrátu. Primátor Pavel Bém, který se na chvíli pokusil vžít do postavení nevidomého návštěvníka, také prošel stezku jako jeden z prvních.

Zahrada proškolila průvodce, pokladní a některé zaměstnance pro práci s handicapovanými – nevidomými i tělesně postiženými. Dvě zaměstnankyně se účastní kurzu základů znakové řeči.

Finanční dar města využili v Tróji mimo jiné pro nákup invalidního vozíku, druhý dostali jako sponzorský dar. Oba vozíky jsou každý den k zapůjčení . Díky těmto aktivitám se trojská botanická zahrada zařadila mezi Přátelská místa Českého červeného kříže.

Letos je v plánu ještě zvukový průvodce expozicemi, jejich hmatový plán včetně vyznačení stávajících cedulí, pokračovat budou také dalšími cedulemi orientačního systému a dvěma hmatovými výstavami.

První z nich s názvem  „Co nosí na sobě aneb i rostliny a živočichové se oblékají“,  probíhá od 10. do 18. dubna ve výstavním sále zahrady v areálu Jih. Vidomé i nevidomé návštěvníky seznamuje s rozmanitostí života rostlin a živočichů, kteří se přizpůsobili odlišným klimatickým podmínkám.