První televizní stanicí takto vysílající pro téměř 70 tisíc českých uživatelů mobilních zařízení iPhone se stala zpravodajská televize Z1. Technologii však mohou využít všechny televizní stanice, které o ni projeví zájem.

Hned první den po spuštění zaujala aplikace v internetovém obchodu AppStore první místo v kategorii Zpravodajství a stala se celkově nejstahovanější aplikací v českém AppStore. Aplikace je jednoduchá: z úvodní obrazovky lze spustit vysílání, projít informace o aplikaci či televizní stanici, nebo kliknout na odkaz do archivu pořadů na YouTube.

Zatím 1500 lidí denně

„Už v prvních dnech po spuštění používalo aplikaci v Česku denně okolo 1500 lidí, a dalších zhruba 500 uživatelů bylo v Evropě, Británii a Severní Americe“, říká Radek Novotný, jeden ze spoluzakladatelů a jednatel společnosti Mediawork.

„Ve večerních hodinách sledují vysílání stovky diváků, lidé ale žádají i další televize“, doplňuje Novotný.

V blízké budoucnosti se může tato technologie uplatnit i pro další mobilní zařízení. Firma Mediawork se připravuje na příchod velmi očekávaného tabletu iPad, který by mohl způsobit v pojetí multimédií podobnou revoluci jako telefony iPhone.

Jak přitáhnout investory

„Opět se ukázalo, že na ČVUT vychováváme špičkové odborníky, kteří mají co nabídnout. Byl bych rád, aby se nám podařilo k takovým studentům přitáhnout pozornost investorů a jejich potenciál tak mohl být plně využit,“ říká Jaroslav Burčík, ředitel Technologického a inovačního centra ČVUT, jehož součástí je i inkubátor.