Rektor Pavel Švejda ale věří, že prodloužení akreditace škola získá. Škola byla za minulého vedení personálně propojená s právnickou fakultou v Plzni, kterou zmítají skandály kvůli nestandardnímu studiu řady lidí. Po změně vedení ale v akademické radě zůstali jen tři lidé z Plzně.

Na škole se v současné době studují hlavní obory Právo v podnikání, Sociálně právní činnost, Veřejná správa a Soudní a notářská administrativní činnost. "Komise nám poslala osnovu sebehodnocení, kterou musíme zpracovat. Poté zde bude pracovat účelová pracovní skupina, která školu zkontroluje," uvedl Švejda. Jasno by mělo být asi v dubnu.

Rektor: nedostatky najdou, vážné problémy nemáme

Podle rektora sice kontrola jistě nějaké nedostatky najde, ale přesto škola nemá vážnější problémy, které by bránily prodloužení akreditací. "Také při naší žádosti o akreditaci na dobu čtyř let odborná komise neměla připomínky. Nechápeme tedy, proč jsme akreditaci rovnou na čtyři roky nedostali," řekl Švejda.

Podle předsedkyně Akreditační komise Vladimíry Dvořákové je to proto, že škola kromě toho musí projít i celkovým hodnocením. V takovém případě je prý standardní postup, že škole prodlouží akreditaci jen na kratší čas a akreditaci třeba na čtyři roky udělí komisaři až zároveň s celkovým hodnocením. K celkové prověrce přistoupila komise právě po skandálu v Plzni, se kterým byla karlovarská vysoká škola spojována.

I když školu ještě čeká kontrola akreditační komise, už příští týden chce na webové stránky vyvěsit nabídku studia na školní rok 2010 - 2011.

Prodloužení i nová žádost

Kromě oborů, jejichž akreditace na karlovarské škole bude ještě komise prověřovat, má škola už schválenou akreditaci studijního programu Kontrolní činnost ve veřejné správě a nově bude žádat o akreditaci na obor Inovační inženýrství s právním zaměřením.

Po aféře na plzeňské právnické fakultě se kontrolovala studia i na karlovarské škole. Celkem 15 případů studentů, kteří studovali buď příliš krátce nebo naopak dlouho, se ale podařilo vysvětlit, dodal Švejda.