Podle analytiků je tedy evidentní, že lidé znají bibli hlavně z filmů, rozhlasu a literární tvorby, která některé její části cituje nebo na ně odkazuje. Hlubší znalosti bible má pětina veřejnosti.

Třiačtyřicet procent Čechů ale považuje bibli v dnešní době za prospěšnou. S tím nesouhlasí 29 procent veřejnosti.

Patnáct procent lidí vlastní bibli jako rodinné dědictví, 14 procent ji dostalo jako dárek a sedm procent respondentů si ji koupilo. Šest procent Čechů pak vůbec netuší, jestli v domácnosti tuto knihu má. Jsou to nejčastěji mladí ve věku 18 až 22 let.

Pět procent lidí zvažuje, že si koupí nový český překlad bible s názvem Bible, překlad 21. století. Jde hlavně o středoškoláky a vysokoškoláky ve věku 35 až 50 let. Procento dotázaných si ho už koupilo. Osmdesát procent veřejnosti ale o tomto vydání vůbec neví.

Kniha "Bible, překlad 21. století" se na trhu objevila na jaře. Tým překladatelů se v ní pokusil převést bibli do moderní češtiny blízké současné generaci, což ocenili někteří zástupci křesťanských církví. Jiní ale upozorňovali na obtížnost využití textu při liturgii. Čeští a moravští biskupové také upozorňovali na nepřesnosti v textu.