„V Plzni dnes začala dvoudenní podzimní sbírka, do které se zapojilo na osm desítek studentů,“ řekla Šárka Sebránková z plzeňské Nadace pro transplantaci kostní dřeně.

řekla jejich. „První roky pracovaly děti na benzinových stanicích, myly okna a peníze šly na nadaci, poprvé to bylo v květnu 1996,“ řekla učitelka z Gymnázia Luďka Pika Marie Helmová. Za 13 let tak celkem studenti gymnázia nashromáždili pro nadaci 1,76 milionu korun, vyčíslila.

Sluníčka, která si studenti sami vyrábějí z mouky, soli, vody a lepidla na tapety, nabízejí lidem ve většině plzeňských velkých nákupních center, na hlavním autobusovém i vlakovém nádraží.

Sbírka má podle organizátorů nejen význam v získání peněz pro nadaci, má také osvětový a výchovný efekt. Aktivně zapojuje děti, učí je pomáhat těm, kdo to potřebují, cvičí je ve způsobu komunikace na veřejnosti a dává jim možnost dozvědět se o problematice těžkých nemocí.

„Charitativní sbírku letos podpoří také sportovci z plzeňských prvoligových fotbalových a hokejových klubů FC Viktoria Plzeň a HC Plzeň 1929 při autogramiádě a zábavném programu v úterý 27. října od 16:00 v obchodním centru Tesco na Borských polích,“ doplnila mluvčí Fakultní nemocnice Plzeň Renata Jenšíková.