„V kulturně-vzdělávacím centru 14|15 BAŤŮV INSTITUT si návštěvníci budou moci prohlédnout zdarma všechny expozice a aktuální výstavy muzea i galerie. Navíc je v celém komplexu připravený bohatý doprovodný program,“ uvedla Ing. Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p. o.

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně připravila komentované prohlídky stálé expozice Prostor Zlín| Řády vidění a krátkodobé výstavy David Vávra – Běžet s domy. A až do 23 hodin mohou děti projevit svůj talent ve výtvarné dílně s galerijními edukátory.

V Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně mohou návštěvníci navštívit kromě stálé expozice Princip Baťa – Dnes fantazie, zítra skutečnost rovnou tři krátkodobé výstavy – Léčivé stromy, Hodiny ze Švarcvaldu a Tehdy tu byla džungle aneb Baťovská kolonizace v Brazílii.

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně připravila pro rodiče s dětmi od 19 do 21 hodin večer plný literárního luštění a zábavy pojmenovaný Teta Kateřina, brouk Pytlík a spol. aneb Knihovníkova prvorepubliková šifra, kdy večerem provedou návštěvníky postavy ze známých knih.

Návštěvníky 14|15 BAŤOVA INSTITUTU zajisté potěší vystoupení kapel Foxy Hunters a JazzBook. Pro děti je připraven zábavný program s tvořivou dílnou či půjčovnou koloběžek. Těšit se můžou na karaoke a živý jukebox. Ve 22 hodin odstartuje videomappingová projekce na fasádu budovy 15.

„Také Galerijní a muzejní noc oslaví letošní 100. výročí vzniku Československé republiky, a to právě videomappingovou projekcí promítanou na budovu 15. Velmi zdařilá zcela nová audiovizuální díla vytvořili studenti Fakulty aplikované informatiky UTB ve Zlíně. Všechny návštěvníky bych tedy velmi ráda pozvala na tuto jedinečnou podívanou,“ doplnila Ing. Petra Kubíková.

Do Galerijní a muzejní noci se opět zapojí Nadace Tomáše Bati, Filmový uzel, Galerie Horizont, Galerie pod Radnicí, Alternativa – kulturní institut a Galerie Václava Chada, Fakulta multimediálních komunikací a nově Photogether gallery, Galerie Kabinet T a kavárna Gulliver.

Chybět nebudou ani speciální umělecké venkovní instalace přímo v ulicích Zlína.

Pro akci bude zřízena speciální linka MHD, po které bude jezdit historický autobus a sveze návštěvníky do blízkosti všech míst, na kterých se akce koná.

Po celý páteční den 18. května je možné navštívit expozice krajské galerie a muzea ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU zcela zdarma a galerie navíc připravila komentovanou prohlídku depozitáře, kde mohou návštěvníci nahlédnout do zákulisí galerie ve 4. podlaží budovy 14 v 11 a v 15 hodin.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.