„Ve Zlíně však před třiadvacátou hodinou nezvládl odbočovací manévr a narazil do stromu. Po havárii vystoupil z vozidla a utekl,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení začali po řidiči pátrat a záhy ho našli ležet opodál v příkopu. Zjistili, že má platný zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2021 za opakovanou jízdu pod vlivem omamných a psychotropních látek.

„Dechová zkouška u muže ukázala téměř dvě promile alkoholu, vyšetření na přítomnost drog řidič odmítl. Později policisté zjistili, že náklaďák, s nímž havaroval, si vzal bez vědomí majitele, svého bývalého zaměstnavatele,“ řekla policistka.

„Řidič policistům vysvětlil, že před jízdou vypil dvě piva a několik panáků tvrdého alkoholu. Proto muže z obce na Zlínsku zadrželi a odvezli do policejní cely,“ sdělila Monika Kozumplíková.

Za maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí řidiči podle policejní mluvčí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na tři roky. Dopravní policisté společně s kriminalisty zjišťují veškeré okolnosti, které se k havárii vztahují.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.