„Muž za volantem nekoordinovanou jízdou, při níž kličkoval po silnici a vjížděl do protisměru, ohrožoval další řidiče i chodce. Na výzvu policistů, aby zastavil, nereagoval a pokračoval v divoké jízdě,“ uvedla v pátek mluvčí policie Monika Kozumplíková.

Hlídka proto začala řidiče pronásledovat, ten nakonec zareagoval až na výstražná světla a po chvíli přece jenom zastavil.

„Policisté se ve svém předpokladu se nemýlili. Dechová zkouška u osmadvacetiletého muže z obce poblíž Uherského Brodu prokázala 2,85 promile alkoholu,“ sdělila mluvčí.

Řidič přiznal, že před jízdou vypil pět piv a dva panáky tvrdého alkoholu. Poté, značně posilněn, usedl v Uherském Brodě do auta a chtěl odjet do Luhačovic. Tam už nedorazil. Jen díky velkému štěstí nezpůsobil po několikakilometrové jízdě dopravní nehodu.

„Policisté mu na místě odebrali řidičský průkaz. Za ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí mladíkovi trest odnětí svobody až na jeden rok. Navíc ho ve správním řízení čeká několikatisícová pokuta za to, že nezastavil na pokyn policisty ve stejnokroji,“ dodala Monika Kozumplíková.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.