„V sobotu před polednem v nákupním středisku v centru Zlína namířil zbraň na dva pracovníky ostrahy nákupního centra poté, co ho požádali, aby opustil prostory toalet,“ připomněla dnes policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Čtyřiašedesátiletý pracovník bezpečnostní agentury upozornil muže, který trávil dlouhou dobu na toaletě, aby odtud odešel. Oslovenému se však výzva nelíbila a začal se s ním přít.

„Další zaměstnanec agentury chtěl kolegovi s řešením problému pomoci. Oba proto muže několikrát znovu vyzvali, aby z toalet odešel, ten však po krátké rozepři nečekaně vytáhl z batohu plynovou zbraň a namířil ji na zaměstnance s vyhrůžkou, že je zastřelí. Po chvíli se ochrance podařilo výtržníka uklidnit a vyvést z nákupního centra,“ popsala průběh akce policejní mluvčí.

Krátce nato dorazili do obchodu strážníci Městské policie Zlín. Od pracovníků bezpečnostní agentury získali popis agresora. Násilníka zanedlouho v ulicích města vypátrali, odebrali mu zbraň a předali policistům, kteří ho umístili do policejní cely.

„Výtržník není žádný nováček. V rejstříku trestů má už patnáct záznamů. Trestaný byl za majetkovou i násilnou trestnou činnost,“ dodala Monika Kozumplíková.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.