„Krajské operační středisko HZS Zlínského kraje přijalo první oznámení o spadlém stromu na cestu již pár minut po půlnoci. K hlášeným událostem vyjížděly jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů. Především odstraňovali vyvrácené stromy ze silnic a cyklostezek,“ informovala dnes tisková mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Během noci a dnešního dopoledne vyjeli hasiči na Kroměřížsku ke čtyřem událostem. V místní části Všetuly v Holešově odstraňovali větve, které spadly na zaparkovaná vozidla a poškodily jim skla.

„Na Uherskohradišťsku vyjížděli hasiči desetkrát. Kromě odstraňování stromů z komunikací zasahovali i v obci Kněžpole, kde silný vítr strhl střechu z objektu dílny. Naštěstí se tato událost obešla bez zranění,“ pokračovala mluvčí.

„Hasiči zasahovali v Kunovicích, kde do vozovky zasahovala vyvrácená dopravní cedule, a proto ji museli odřezat. Ve Starém Městě odstraňovali lampu veřejného osvětlení, která visela na kabelu. A v obci Jalubí zajišťovali utržený plech na střeše, neboť hrozilo jeho spadnutí na zem,“ vyjmenovala Lucie Javoříková.

Vsetínští hasiči vyjížděli čtyřikrát. Nejzávažnější událost řešili v Prostřední Bečvě, kde spadl strom na čelní sklo kamionu a zůstal ležet přes celou šíři vozovky. Naštěstí pouze poničil sklo vozidla. Řidič vyvázl bez zranění. 

„Na Zlínsku hasiči vyjeli pětkrát a také odstraňovali stromy z komunikací. I nadále lze očekávat další výjezdy k odstraňování následků po silném větru,“ dodala Lucie Javoříková.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.