„Obor s rozšířenými pracovními pravomocemi navazuje na stávající obor Zdravotnický asistent. Vyšší odborná škola zdravotnická zároveň od září otevře nový obor Diplomovaná dětská sestra,“ informovala krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

 „Vítáme iniciativu zlínské zdravotnické školy, která tradičně připravuje pro praxi zdravotníky s vysoce kvalitním vzděláním a průpravou. Škola letos oslaví 70 let od svého založení a kvituji, že kromě řady akcí společenského a reprezentativního charakteru přizpůsobuje také svou studijní nabídku aktuálním vzdělávacím potřebám,“ sdělil krajský radní Petr Gazdík, zodpovědný za školství.

Stávající maturitní obor Zdravotnický asistent se transformuje na obor Praktická sestra kvůli potřebám zaměstnavatelů a s ohledem na změny ve zdravotnické legislativě.

„S velkou péčí připravujeme také otevření nového oboru Diplomovaná dětská sestra na naší VOŠ. Navazujeme tak na dlouholeté zkušenosti s výukou této specializace. Naše škola je jedinou zdravotnickou školou ve Zlínském kraji, která má mnohaletou tradici ve vzdělávání dětských sester,“ řekl Hynek Steska, ředitel SZŠ a VOŠZ Zlín.

Bohužel kvůli systémovým změnám byl tento zdravotnický obor před čtrnácti lety zrušen, což se ukázalo jako krok neuvážený a nekoncepční. „V nemocnicích se začal projevovat výrazný nedostatek pracovníků s touto odborností. Věříme, že tato nabídka zaujme maturanty, kteří by rádi pracovali s malými dětmi,“ dodal Hynek Steska.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.