„Vyšetřovatel hasičů zjistil, že příčinou požáru byl dřevěný trám zazděný do komína, který se při topení zahříval, až došlo k jeho vznícení a poté k požáru kuchyně,“ uvedla mluvčí hasičů.

Oznámení o tom, že ve Spytihněvi hoří rodinný dům, přijali hasiči v jedenáct hodin dopoledne. Operační důstojník HZS Zlínského kraje vyhlásil požární poplach profesionálním hasičům ze stanice Otrokovice a dobrovolným jednotkám z obcí Babice a Spytihněv.

„První u požáru byli místní dobrovolní hasiči, kteří k jeho hašení použili vysokotlak a jeden C-proud. Následně po nich přijeli profesionální hasiči a k zásahu využili i automobilový žebřík. Velitel zásahu potvrdil požár kuchyně, kde došlo k prohoření mezistropních prostor až na půdu domu,“ sdělila Lucie Javoříková.

Hasiči pak vyklidili i místnost přilehlou ke kuchyni, aby nedošlo k poškození nábytku při rozebírání stropu.

„V 11:41 hodin velitel zásahu vyhlásil lokalizaci požáru. Hasiči pokračovali v hašení a dům kontrolovali termokamerou. Likvidaci požáru vyhlásil velitel v 12:22 hodin a jednotky se postupně začaly vracet zpět na své stanice,“ dodala mluvčí s tím, že včasným zásahem hasiči uchránili hodnoty za 700 tisíc korun.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.