„Nenapravitelný třináctkrát soudně trestaný recidivista ze Zlína, který má na svém kontě zatím 22 krádeží, skončil v policejní cele a z ní putoval do vazební věznice,“ informovala v pátek 11. května policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Původně ho kriminalisté koncem dubna obvinili z 16 vloupání do sklepů, zahradních domků a sklepů ve Zlíně, při nichž způsobil škodu za víc než sto tisíc korun a hrozilo mu až pětileté vězení. Přesto podle policejní mluvčí v této činnosti pokračoval až do minulého týdne, kdy ho kriminalisté dopadli a podali návrh na jeho umístění do vazby, který soudce akceptoval.

Ještě před vazebním zasedáním si nenapravitelný zloděj vyslechl od kriminalistů další obvinění, tentokrát za šest skutků, kterých se dopustil během pouhého týdne po svém předchozím obvinění. Při jednom pokusu o krádež ho vyrušil majitel domu, při dalším zase alarm. Přesto se mu podařilo ze zahradních domků a sklepů ve Zlíně ukrást dvě jízdní kola, nářadí, slivovici a motocyklovou přilbu.

„Počet jeho krádeží se tak vyšplhal prozatím na 22. Na dalších případech, které by devětatřicetiletý muž mohl mít na svědomí, kriminalisté ještě pracují. Způsobená souhrnná škoda se dosud vyšplhala na sto osmdesát tisíc korun,“ dodala Monika Kozumplíková.

Z posledního z celkem třinácti vykonaných trestů majetkové povahy se recidivista vrátil začátkem února letošního roku.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.