Podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví sdělili jednapadesátileté ženě a jejímu pětadvacetiletému synovi zlínští policisté ve spolupráci s policisty z Kroměříže ve zkráceném přípravném řízení.

Protože po vystřízlivění si povedená dvojice ze svého jednání nic nepamatovala, policisté jí chování připomněli. Ve čtvrtek v poledne na náměstí Míru spolu se skupinkou lidí popíjeli alkohol a vulgarismy obtěžovali kolemjdoucí. Proto k nim operační důstojník vyslal prvosledovou hlídku.

„Policisté většinu ze zúčastněných poznali, nebylo to totiž poprvé, co s nimi přišli do styku. Po upozornění, aby se na veřejnosti nechovali hlučně, se většina z nich uklidnila, až na jednapadesátiletou ženu, která začala policisty slovně urážet. Po chvíli se k ní přidal i její syn, který chtěl hlídku dokonce napadnout. Dechová zkouška ukázala 3,3 promile alkoholu u mladého muže a více než dvě promile u jeho matky,“ řekla k události policistka.

Protože aktuálně hrozilo, že s obtěžováním lidí nepřestanou, policistům nezbylo než oba výtržníky zadržet, převézt na policejní stanici a po lékařském vyšetření eskortovat do psychiatrické nemocnice v Kroměříži.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.