„Za pomoci dalších policejních hlídek z obvodních oddělení ve Zlíně a ve Fryštáku po několika desítkách minut a pětadvaceti kilometrech zadrželi podnapilého řidiče osobního vozidla, který nereagoval na výzvy k zastavení a snažil se policistům ujet,“ informovala v úterý 13. února policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Řidiče vozidla Alfa Romeo chtěli policisté zkontrolovat v prvním únorovém týdnu krátce před druhou hodinou ranní ve Zlíně. Jenomže muž nereagoval na světelné ani zvukové výzvy k zastavení a před policejní hlídkou ujížděl ulicemi Zlína, přes Hvozdnou, Lukov a Štípu zpět na Zlín.

„Díky výborné spolupráci s operačním důstojníkem, který korigoval činnost policejních hlídek, se policistům podařilo nebezpečného řidiče, který místy hlídce ujížděl až stodesetikilometrovou rychlostí v obci, zastavit za obcí Kostelec. Tam silnici zablokovali svými vozidly další policisté,“ popsala průběh akce policistka.

Řidiče i jeho dva spolujezdce ve věku čtyřicet jedna a sedmadvacet let vyzvali policisté z pohotovostního a eskortního oddělení k vystoupení z vozidla, protože ale nereagovali, museli je z vozidla vytáhnout.

„Dechová zkouška u řidiče ukázala 1,3 promile alkoholu. Všichni tři zadržení skončili na policejní služebně, řidič v policejní cele. Policistům se přiznal, že před jízdou vypil několik piv a panáků, proto nechtěl hlídce zastavit a snažil se ujet. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až jeden rok odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz řízení motorových vozidel,“ dodala Monika Kozumplíková.

Podle mluvčí to navíc není jeho první prohřešek. V rejstříku trestů má už dva záznamy. Poprvé byl potrestaný za krádež, podruhé za řízení pod vlivem alkoholu v roce 2015.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.