„Od půlnoci až do pátečních devíti hodin ráno jsme přijali 43 oznámení o popadaných stromech na cesty nebo na elektrická vedení. Necelou hodinu po půlnoci vyjeli hasiči do Zádveřic na Zlínsku. Zde spadl vzrostlý smrk přes oba jízdní pruhy komunikace. Na největším sídlišti krajského města odstraňovali hasiči strom opřený o panelový dům a v druhém případě strom, který zatarasil vchod domu,“ uvedla tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková s tím, že všechny případy se obešly bez zranění.

Při likvidaci spadlých stromů spolupracovali s hasiči i zlínští strážníci. „Několik minut před třetí hodinou přijal operační důstojník Městské policie Zlín oznámení o spadlém stromu mezi Zlínem a místní částí Kudlov, který znemožňoval průjezd vozidel. Strážníci v místě usměrňovali silniční provoz až do doby, kdy hasiči strom ze silnice odstranili,“ sdělil mluvčí MP Zlín Pavel Janík.

O několik desítek minut později se podobná situace odehrála v ulici K Pasekám, která spojuje centrum města se sídlištěm Jižní Svahy. Jeden z vyvrácených stromů zasahoval do jízdního pruhu a druhý hrozil zřícením na trolejové vedení. Vzápětí také hlídky MP Zlín potvrdily další vyvrácený strom v ulici Mezilesí mezi sídlištěm Jižní Svahy a místní částí Vršava. Také zde strážníci usměrňovali provoz do doby, než hasiči odstranili bezprostřední nebezpečí.

„Další strom, který zkomplikoval provoz mezi centrem Zlína a Kudlovem, spadl po páté hodině. Ve zlínském parku spadla čtyřmetrová větev na lavičku a poškodila ji. Prozatím poslední vážnější událostí byl pád stromu na cyklostezku v Prštném. I tento strom je odstraněn a cyklostezka je průjezdná,“ uzavřel výčet zásahů Městské policie Zlín Pavel Janík.

Z celkového počtu výjezdů se hlášení o popadaných stromech týkala především krajského města, kde hasiči vyjeli k 28 událostem, na Uherskohradišťsku zasahovali třikrát, na Vsetínsku čtyřikrát a na Kroměřížsku v osmi případech. „Přesto, že už nesněží a situace v kraji se zlepšila, lze očekávat další příjem podobných oznámení během celého dne,“ dodala Lucie Javoříková. Nebezpečí totiž stále trvá, nad některými silnicemi se naklání sněhem přetížené stromy. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.