„V době od 15 do 19.30 hodin způsobilo husté sněžení závady ve sjízdnosti komunikací a vozidla MHD zůstala v některých zejména výše položených místech stát a nabírala zpoždění v trvání i několika desítek minut. Provoz na linkách se z větší části normalizoval po půl osmé večer,“ sdělil v pátek tiskový mluvčí Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice Vojtěch Cekota.

Řidiči čekali na příjezd sypačů nebo pomalu popojížděli v dlouhých kolonách ostatních vozidel na silnicích. „V určitých časech během celého odpoledne se městská hromadná doprava zastavila ve Zlíně na obou točnách na sídlišti Jižní Svahy, na Kudlově, na Mladcové, ve čtvrti Mokrá, v Přílukách v úseku k točně Za Kapličkou, v Jaroslavicích, ve Velíkové nebo v místní části Chlum,“ prozradil tiskový mluvčí.

Dispečeři Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice měli během kalamitní situace hodně starostí. „Vypravili jsme na linky navíc pět posilových autobusů, prodlužovali jsme mimořádně služby některých řidičů, cestující jsme o situaci informovali alespoň na zastávkových elektronických panelech,“ uvedl hlavní dispečer Josef Polách.

Vozidla MHD se stala účastníky dvou drobnějších dopravních nehod bez zranění osob. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.