„O nehodě a o úniku plynu jsme se dozvěděli přes tísňovou linku v 10.27 hodin. Krajský operační důstojník ihned vyslal na místo jednotku profesionálních hasičů z Bystřice pod Hostýnem,“ sdělil Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

Po příjezdu se hasiči přesvědčili, že osobní automobil renault poškodil plynové potrubí a dochází k zvýšenému úniku plynu. „Kvůli riziku možné exploze proto evakuovali tři osoby z blízkých rodinných domů a zapáskováním znemožnili provoz na silnici. Ještě před příjezdem naší jednotky opustilo své domy dalších pět lidí,“ řekl mluvčí hasičů.

Za devět minut po příjezdu hasičů uzavřela pohotovostní služba dodavatele plynu hlavní uzávěr a všechny osoby se mohly vrátit zpět do svých domovů. Podle Žemličky tak mohl být obnoven i provoz na silniční komunikaci. Hasiči pak ještě provedli nezbytná protipožární opatření.

„Dvě osoby, které cestovaly v poškozeném vozidle, byly po nehodě už mimo automobil. Protože si ale jeho řidič začal stěžovat na bolest hlavy, vyžádal si velitel zásahu příjezd zdravotnické záchranné služby,“ dodal Roman Žemlička.

Po skončení zásahu vyčkali hasiči příjezdu odtahové služby a pomohli s naložením poškozeného vozidla.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.