„Během přípravy tohoto projektu jsme hodně komunikovali i s památkáři. Nyní je vše připraveno, práce se uskuteční během příštích letních prázdnin, aby co nejméně omezily provoz,“ prohlásil náměstek primátora Ondřej Běták, do jehož kompetencí patří městské bazény.

Pro návštěvníky bazénu bude nejzásadnější změnou vznik odpočinkové a relaxační zóny. Umístěna bude v nově vzniklé přístavbě v jihovýchodní části areálu. „Její součástí budou dva whirpool bazény s celkovou kapacitou dvacet míst. Se stávající halou bude přístavba propojená takzvaným krčkem,“ sdělil náměstek primátora Jiří Korec, zodpovědný za investice města.

Nově vzniklá odpočinková a relaxační zóna v „padesátce“ je navržená tak, že bude přístupná i lidem s omezenou možností pohybu. „Původní dvojité řešení prosklených plastových stěn nahradí prosklená sloupopříčková hliníková fasáda,“ upřesnil radní František Pilka, jenž se projektem zabývá. 

Odpočinková zóna a relaxační zóna je dalším významnou investicí do městských bazénů. Velkými změnami prošel nedávno v rámci dvou etap modernizace i pětadvacetimetrový bazén. První etapa obsahovala statické zajištění budovy, zateplení střechy a opravu vnějšího pláště objektu včetně prosklené jižní stěny.

V rámci druhé etapy vzniklo zejména nové Sport centrum. Jeho součástí je nový nerezový bazén s teplotou vody 32 stupňů celsia určený pro organizovaný výcvik plavání menších skupin dětí až seniorů, malá tělocvična a zázemí pro tyto činnosti.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.