K vidění budou mimo jiné i nejkrásnější druhy motýlů a brouků naší planety. Akce je doplněna o bohatý program pro celou rodinu. Děti se mohou těšit na motýlí pohádku, poznávání hmyzu o ceny a malování na obličej. Interiér Besedy obohatí i zajímavá výstava akrylových maleb Martiny Liškové „Zvěřinec“.

Zbývá už jen dodat, že parkování je zdarma, děti v doprovodu rodičů mají vstup volný, občerstvení zajištěno. Výměnný den proběhne od 9 do 13 hodin.

Zájem o hmyz má v českých zemích velkou tradici. V současnosti se naši entomologové sdružují v rámci České společnosti entomologické. Tato byla založena začátkem minulého století profesorem Klapálkem v Praze. A právě česká entomologie, se svou početnou členskou základnou a bohatou historií, se řadí na první místo ve světě. Hned za ní následuje Japonsko, kde se dědí sbírky hmyzu z pokolení na pokolení podobně jako samurajské meče.

Prvním člověkem, který se zabýval studiem hmyzu, byl již ve 4. století před našim letopočtem Aristoteles. Právě on založil vědní disciplínu – entomologii.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.